آیا از مشکلاتی که طرح رجیستری برای کاربران به وجود آورده است اطلاع دارید؟

 • نویسنده: soheil
 • تاریخ انتشار: 29 فروردین 1398
 • بازدید: 441


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، همان طور که در خبرهای قبلی نیز گفته شد از روز شنبه تمام برندهای گوشی‌های تلفن همراه مشمول طرح رجیستری قرار گرفتند و موبایل‌هایی که به هر دلیلی عضو این طرح نشدند تنها یک ماه فرصت دارند و پس از آن دیگر از شبکه اپراتوری خدمات دریافت نمی‌کنند.

مجریان هر طرحی ممکن است هنگام اجرای آن با مشکلات فراوانی روبرو شوند. برنامه رجیستری گوشی‌های تلفن همراه نیز از این بحث مستثنی نیست و در حال حاضر مشکلات و باگ‌های مختلفی دارد که ممکن است پیامدهای آن تا ماه‌ها ادامه یابد.

قطع گوشی‌های دو سیم کارته و سخت شدن تشخیص گوشی‌های نو از دسته دوم از جمله مشکلات طرح رجیستری هستند که در ادامه می‌خواهیم به توضیح این دو بپرازیم.

 مشکل عدم تشخیص گوشی‌های نو از دست دوم

همان طور که می‌دانید بر اساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا همه کسانی که گوشی داشته‌اند برای این که موبایل‌هایشان از کار نیافتد باید تا پیش از یکم اردیبهشت ماه آنها را روشن می‌کردند. پس از انتشار این اطلاعیه فروشندگان تلفن همراه با قرار دادن سیم کارت در گوشی‌هایشان اقدام به فعال کردن آنها کردند. به همین دلیل گوشی‌های روشن شده به نوعی دسته دوم به شمار می‌آمدند.

مشکل زمانی جدی شد که بعضی فروشندگان، گوشی‌های دسته دوم خود را به عنوان نو به مردم می‌فروختند. یعنی به بهانه طرح رجیستری و از آنجایی که تفاوت گوشی‌های نو و دست دوم چندان مشهود نیست ادعا می‌کنند که گوشی‌ها را یک بار روشن کردند، در حالی که واقعیت چیز دیگری است.

 مشکل رجیستری گوشی‌های دوسیم کارته

با توجه به اعلام ستاد مبارزه با قاچاق برای رجیستری گوشی‌های چند سیم کارته باید داخل تمامی درگاه‌ها، سیم‌کارت قرار گیرد و حتی‌الامکان چند ثانیه تماس برقرار شود تا چنین گوشی‌هایی در شبکه‌ اپراتوری کشور ثبت شوند، اما برخی کاربران تنها داخل یکی از خشاب‌ها سیم‌کارت قرار داده‌اند.

این موضوع موجب قطع برخی گوشی‌های دوسیم کارته از جمله گوشی‌های دوسیم کارته هوآوی شده است.

 • دسته بندی ها:
 • دیدگاه ها

  دیدگاه بگذارید

  avatar
    Subscribe  
  Notify of