به نام خدا

بهترین دوربین گوشی ها در سال ۲۰۱۸ توسط گروه DxOMark و با تست‌های فراوان مشخص شدند. در این بخش، تعدادی از گوشی های هوشمند که دارای بهترین دوربین در سال ۲۰۱۸ میلادی بودند را معرفی خواهیم کرد.

 

 

 

کارشناسان گروه DxOMark خلاصه‌ای از کار بررسی گوشی های هوشمند و عملکرد آن‌ها در سال ۲۰۱۸ میلادی را منتشر کردند. آن‌ها در سال گذشته تعداد ۳۱ دستگاه هوشمند را ارزیابی کردند که شامل گوشی‌های سطح پایین، میان‌رده و پرچمدار بوده و با فرآینداندازه‌گیری دقیق، مورد بررسی قرار گرفتند، اما هم اکنون بهترین دوربین گوشی ها در سال ۲۰۱۸ را معرفی کرده‌اند.

 

 

 

نتایج آزمون خیره‌کننده است؛ برای نخستین بار یک تصویر تلفن همراه توانست امتیاز بالای ۱۰۰ را به دست آورد. سال ۲۰۱۸ میلادی را می‌توان سال گوشی های هوشمند دارای لنزهای چندگانه دانست و در حال حاضر گوشی هواوی پی ۲۰ پرو (Huawei P20 Pro) با سه لنز نصب‌شده در بخش عقب، موفق به کسب ۱۰۹ امتیاز شده است. سایر اسمارت فون‌ها همانند آیفون ایکس اس مکس (iphone XS Max) و گلکسی نوت ۹ (Galaxy Note 9) هم از طراحی لنزهای چندگانه استفاده می‌کنند.

 

 

گوگل پیکسل ۳ (Google Pixel 3) با یک دوربین و ۹۸ امتیاز در بالاترین رده مقایسه ویدیویی قرار دارد، گوشی هواوی پی ۲۰ پرو هم با امتیاز ۹۸ در این جایگاه است. DxOMark اشاره‌ای به جانشین گوشی گوگل پیکسل ۲ (Google Pixel 2)، یعنی گوشی گوگل پیکسل داشته و آن را در کنار آیفون ایکس آر (iPhone XR) به عنوان بهترین گوشی های تک دوربین سال ۲۰۱۸ معرفی کرد. هر دو گوشی هوشمند در بیشتر موارد عالی هستند، اما مشخص است که گوشی‌های دارای چند لنز برای زوم و عملکرد شبیه‌سازی بهتر خواهند بود.

 


درباره نویسنده : s0hrab.h0ssin.zadeh.mm

فایل رام مشتری Rating: 8 out of 10

*

code