تعمیر کاران موبایل

تعمیرکار موبایل کیست؟

تعمیرکار متخصص و مجرب چه  کسی است ؟ تعمیر کار متخصص و مجرب کسی است که :

 1. به دانش الکترونیک مسلط باشد  ، دوره های مربوط به تعمیر موبایل را گذرانده باشد ، تجربه ی لازم در تعمیرات موبایل داشته باشد ، دانش لازم در خصوص مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری تلفن همراه را داشته باشد
 2. دارای پروانه کسب و مدارک لازمه باشد.
 3. در مسائل تعمیرات موبایل همیشه به روز باشد.
 4. در حین کار روی هر موبایل یا تبلتی با توجه به مشکل، پیش نیازها را رعایت نماید.
 5. در تعمیرات نرم افزاری موبایل عجول نباشد.
 6. اگر تمایل به کار کردن در بازار آزاد موبایل دارید حتی الامکان برخی از کارهای تعمیراتی روی بعضی از دیوایسها که با ریسک همراه هستند را به مشتری اعلام نماید.
 7. به مشتری ها قبض ارائه نماید. و مواردی که مشمول ریسک می شود را در قبض ذکر نماید. (مخصوصا برای کارهایی که ریسک تعمیراتی بالایی دارند حتما این مورد را رعایت نماید).
 8. اگر نتوانستید تشخیص دهید عیب موبایل یا تبلت از سخت افزار است یا نرم افزار ابتدا به عیب یابی نرم افزاری بپردازید(یک فلش ساده کافی است).
 9. ترس را برای همیشه کنار گذاشته. هر کاری ریسک مخصوص به خودش را دارد. گاهی برای حل یک مشکل نرم افزاری باید چندین راه را امتحان کنید پس زود ناامید نشود.
 10. اگر نیاز است از اطلاعات دستگاه حتما بکاپ تهیه کنید. حتما مواردی مثل مخاطبین و پیامهای دستگاه را با یک برنامه دیگر هم بکاپ گرفته شود چرا که امکان دارد گاهی اوقاتموقع ریستور اطلاعات یک برنامه نتواند کامل اطلاعاتی که بکاپ گرفته را برگرداند.
 11. قرار نیست هر موبایلی که برای تعمیرات پیشتان آمد حتما درست شود. بعضی از دستگاه ها به دلایلی مثل آسیب دیدن هارد یا CPU و یا مقرون به صرفه نبودن هزینه تعمیرات موبایل حتی با داشتن علایم مشابه یک مشکل نرم افزاری، اگر تعمیر نشوند منطقی ترند.

تعمیر کار موبایل باید دارای ابزارهای کامل کاری باشد.

برخی از ابزارهای تعیمرات موبایل عبارتند از:

دستگاه هیتر و هویه

 دستگاه لوپ یا میکروسکوپ

 ست پیچ گوشتی و آچار تعمیراتی

 منبع تغذیه و مولتی متر

 سیم قلع و روغن فلکس و روغن لحیم

پنس آنتی شوک

 قاب بازکن

شابلون

 گیره کار

و بسیاری ابزارهای دیگر که شما می توانید به عنوان یک تعمیرکار موبایل در بخش نظرات آن ها را با ما به اشتراک گذارید.

ابزارهای نرم افزاری مورد نیاز 

در این قسمت به برخی از مهم ترین نرم افزار های مورد نیاز تعمیرات موبایل اشاره شده است

Miracle Box

Uni Android Tool

MTK FRP TOOL

NCK MTK TOOL

MI ACCOUNT TOOL

INFINITY BEST

SAMSUNG FRP

Z3X

BEST

OCTOPUS

SIGMA

chimera

CM2

نکات نهایی:

 • خوش برخورد باشید. تعمیرکاران تلفن همراه با ارباب رجوع در ارتباط اند و از این رو، برخورد درست از ویژگی های مهم آن ها محسوب می شود.

 • روابط عمومی بالایی داشته باشید: ایجاد ارتباط درست منجر به جذب مشتری بیشتر می شود. تعمیرکار تلفن همراه نیز از روابط عمومی بالا برای پیشبرد اهداف کاری خود بهره می گیرد.
 • امانت دار باشید: تلفن های همراه آلبوم خصوصی و دفترچه تلفن افرادند و حفظ اطلاعات آن ها بسیار اهمیت دارد. تعمیرکار تلفن همراه این امانت ها را به درستی حفظ و نگه داری می کند.