آموزش ویدیویی حذف قفل جیمیل (FRP) گوشی های هوآوی با سکوریتی ۲۰۱۷

نویسنده: Behzad GSM
بازدید: 1480 نفر
به روز رسانی:

FRP

آموزش ویدیویی حذف قفل جیمیل (FRP) گوشی های هوآوی با سکوریتی ۲۰۱۷

اگر شما هم صاحب گوشی اندرویدی باشید که ورژن اندروید آن بالاتر از ۵ باشد بد نیست در مورد قفل FRP این نکات را بدانید تا بعدا اگر گوشی را فلش یا از طریق ریکاوری مود آن را وایپ کردید به مشکل برنخورید. (نکته مهمی که در صورت نادیده گرفتن آن خرج نسبتا بالایی روی دستتون میزاره).

 

قفل FRP یا (Factory Reset Protection)

شرکت گوگل پس از عرضه اندروید ورژن ۵ یک سیاست امنیتی را جهت جلوگیری از استفاده افرادی غیر از مالک گوشی در اندروید تعبیه کرده که اصطلاحا به آن قفل FRP گفته میشود.

 

فایده قفل FRP چیست؟

برای مثال اگر خدای ناکرده گوشی شما سرقت شود و قفل صفحه نمایش (الگو، پین یا رمز) آن فعال باشد خب مسلما سارقان برای استفاده از گوشی باستی آن را فرمت کنند (البته اگه یه کم حرفه ای باشند میتوانند بدون فرمت کردن قفل صفحه گوشی را بشکنند و به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کنند!!) با فرض اینکه دیوایس تان فرمت و یا فلش شود زمانی که گوشی در حال راه اندازی اولیه است صفحه ای ظاهر میشود که از شما میخواهد به اینترنت متصل شوید (یعنی باید برای تکمیل مراحل راه اندازی اولیه گوشی حتما یا به وایفای وصل شوید و یا داده تلفن همراهتان روشن باشد) و بعد از آن بایستی جیمیل و رمز عبوری که قبلا برای گوشی تعریف شده را وارد کرد خب مسلما اگر شما مالک آن گوشی نباشید به صورت معمول نمیتوانید از این سد امنیتی عبور کنید و از گوشی استفاده کنید.

قفل frp یا همان گوگل اکانت

چگونه قفل FRP فعال میشود؟

زمانی که شما روی گوشی خود (در قسمت حسابها) جیمیلی را ست کنید به صورت خودکار قفل FRP گوشی فعال میشود و بایستی جیمیل و رمز عبور را به یاد داشته باشید تا بعدا اگر زمانی گوشی را فلش و یا بازنشانی به تنظیمات کارخانه انجام دادید هنگام راه اندازی اولیه از شما جیمیلی که برای گوشی تعریف کرده اید را درخواست میکند. همچنین میتوانید قبل از فلش حساب جیمیل خود را از قسمت تنظیمات و حسابها پاک کنید تا پس از فلش کردن دیگر نیاز به وارد کردن حساب جیمیل نداشته باشید. این کار زمانی مفید است که شما پسورد جیمیل خود را فراموش کرده اید و به تنظیمات گوشی هم دسترسی دارید با حذف جیمیلتان از قسمت حسابها و فعالسازی گزینه OEM Unlocking مطابق آموزش زیر، پس از فرمت گوشی دیگر از شما جیمیل درخواست نمیشود.

نکته :

مشابه قفل FRP در اندروید، در دیوایس های اپل اصطلاحا به آن قفل آیکلود گفته میشود به این صورت که اگر یک اپل آیدی روی دیوایس آیفون تان ست کنید و قفل آیکلود گوشی را فعال کنید بعد از فلش (ریستور) و یا فرمت دیوایستان هنگام راه اندازی اولیه بایستی اپل آیدی که روی گوشی ست کرده بودید را وارد نمایید.

قفل icloud

 

چه طور قبل از بالا آمدن گوشی بفهمیم قفل FRP فعال است یا نه!

در گوشی های سامسونگ میتوانید بدون وارد شدن به تنظیمات گوشی و حتی قبل از بالا آمدن گوشی بفهمید که آیا قفل FRP روی دیوایس فعال است یا خیر. برای اینکار گوشی را خاموش کنید و سه کلید پاور (همان کلید روشن و خاموش) + ولوم پایین + هوم (کلید وسط) را با هم فشار دهید تا وارد محیط Downloading شوید مطابق عکس پایین در قسمت مشخص شده میتوان فهمید که آیا قفل FRP فعال است یا خیر  (در برندهای غیر از سامسونگ به ندرت میتوان قبل از بالا آمدن گوشی فعال بود یا نبودن قفل FRP را تشخیص داد و راه تشخیص آن رفتن به تنظیمات و بررسی تیک گزینه OEM Unlocking است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد).

امروز درخدمت شماییم تا روش حذف قفل جیمیل گوشی های هوآوی با سکوریتی ۲۰۱۷ را به صورت تصویری آموزش دهیم.

دانلود کلیپ با لینک مستقیم و به صورت رایگان


نظرتان را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *