باز هم اپل و باز هم تکنولوژی جدید

  • نویسنده : پژمان اسحاقی
  • بازدید: 751
  • به روزرسانی :

باز هم اپل و باز هم تکنولوژی جدید

باز هم اپل و باز هم تکنولوژی جدید(پردازنده U1)

 

شرکت اپل:

شرکت اپل (به انگلیسی: Apple Inc.) یک شرکت فناوری چندملیتی آمریکایی است که در زمینهٔ طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی مصرفی، نرم‌افزار رایانه و ارائه‌دهنده خدمات آنلاین فعالیت می‌کند. این شرکت ابتدا با نام شرکت رایانه‌ای اپل (.Apple Computer Inc)  در شهر کوپرتینو در ایالت کالیفورنیا، واقع در سیلیکون‌ولی کشور آمریکا تأسیس شد. این شرکت در دههٔ هفتاد میلادی با معرفی ریزرایانه‌های اپل I، اپل II، اپل III و پس از آن مکینتاش  به بازار به آغاز و گسترش نوعی رایانه شخصی کمک فراوانی نمود. اپل معمولاً به تولید سخت‌افزارهای نوین و دارای طراحی صحیح معروف است. از محصولات سخت‌افزاری این شرکت می‌توان آی‌پد، آی‌مک، مک‌بوک، آی‌پاد،  آیفون، اپل واچ و اپل تی‌وی و ایرپادز را نام برد. همچنین این شرکت در زمینهٔ تولید نرم‌افزار هم فعالیت دارد. نرم‌افزارهای آی‌تیونز، آی‌لایف، آی‌ورک و سیستم‌عامل مورد استفاده در رایانه‌های این شرکت مک‌اواس نیز نمونه‌هایی از فعالیت نرم‌افزاری این شرکت هستند. مدیریت اجرایی این شرکت برعهده استیو جابز بوده‌است. وی یک ماه پیش از مرگش از ریاست این شرکت کناره‌گیری کرد و به جای آن تیم کوک ریاست این شرکت را بر عهده گرفته است. استیو جابز همراه با استیو وازنیک و رونالد وین این شرکت را بنیان‌گذاری کردند.  رونالد وین در کمتر از دو هفته پس از تأسیس شرکت سهام خود را به جابز و وزنیاک واگذار کرد.

باز هم اپل و باز هم تکنولوژی جدید(پردازنده U1)

تراشه U1 چه تغییراتی در گوشی های اپل ایجاد خواهد کرد؟

تراشه U1 برای اولین بار در گوشی های آیفون ۱۱ و در بخش ایردراپ مورد استفاده قرار گرفت.

اما این تراشه در آینده  در گوشی های اپل چه نقشی را ایفا خواهد کرد؟

باز هم اپل و باز هم تکنولوژی جدید(پردازنده U1) این تراشه در حال حاضر از نوعی فناوری بی سیم به نام باند فوق وسیع (UWB) بهره برده است که از آن به نوعی GPS در محدوده های کوچک می توان نام برد.

این فناوری به نوعی شبیه به وای فای کار می کند با این تفاوت که فرکانس های آن قابل تغییر هستند.  بدین ترتیب تداخل کمتری خواهیم داشت. در این باند فوق سریع شناسایی  دستگاه های مشابه از طریق ارسال پالس های سریع در طیف های گسترده انجام می گیرد و بدین ترتیب با موقعیت یابی می تواند حجم وسیعی از اطلاعات را ارسال کند. به نقل از WIRED، علاوه بر اپل پیش از این فناوری مورد نظر در لباس ورزشکاران مورد استفاده قرار می گرفت تا گیرنده های مربوط به تلویزیون بتواند آنها را ردیابی کند. در واقع این فناوری را می توان نوعی بلوتوث در نظر گرفت. هر چند که شرکت سازنده درمورد

ساخت این چیپ توضیحی نداده اما محققان کاربردهای فراوانی از آن را کشف کرده اند.  از کارایی این دستگاه می توان استفاده در خانه های هوشمند نام برد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
برچسب ها : ,,