حل مشکل شناسایی کارت حافظه تلفن همراه

  • نویسنده : مدیر سایت
  • بازدید: 363
  • به روزرسانی :
‌کارت حافظه جدیدی که خریداری کرده‌اید
از سوی دستگاه اندرویدی شما شناسایی نمی‌شود
یا کارت حافظه قبلی به درستی کار نمی‌کند؟

 

 

 پیغام this device doesn’t support this SD card یکی از رایج‌ترین پیغام‌های خطای نشان داده شده به کاربران گوشی‌های اندرویدی است. در این مطلب با تکنیک‌هایی آشنا خواهید شد که به شما در حل این مشکلات کمک می‌کنند.

کارت حافظه را به آرامی پاک کنید:

از یک کمپرس هوا برای پاک کردن گردوغباری که روی کارت حافظه (رم) یا شیار مربوطه قرار دارد استفاده کنید. اگر کمپرس هوا در اختیار ندارید با یک فوت قدرتمند نیز می‌توانید آن‌را تمیز کنید.

 

کارت حافظه و همه داده‌های روی آن را پاک کنید:

به منوی تنظیمات (Settings) گوشی و سپس به بخش Storage بروید.

گزینه Erase SD Card را پیدا کرده و آن‌را لمس کنید. این گزینه باعث می‌شود تا همه داده‌های روی کارت حافظه (رم) پاک شود.

 

از لپ‌تاپ یا کامپیوتر برای اشکال‌زدایی استفاده کنید:

در اغلب موارد، اگر کارت حافظه (رم) از طریق کامپیوتر شناسایی شد و به درستی کار کرد، مشکل می‌تواند ار جانب گوشی اندرویدی باشد. گوشی را از کامپیوتر جدا کرده و آن‌را را‌ه‌اندازی مجدد کنید. اگر هنوز هم پیغام this device doesn’t support this SD card را مشاهده می‌کنید به سراغ راهکار بعدی بروید.

 

کارت حافظه را از طریق کامپیوتر فرمت کنید:

یک پوشه روی کامپیوتر خود ایجاد کرده و محتوای کارت حافظه (رم) را به آن منتقل کنید.

روی My Computer کلیک راست کرده و کارت حافظه (رم) را انتخاب کرده و گزینه Format را انتخاب کنید.

 

 

از لپ‌تاپ یا کامپیوتر برای اشکال‌زدایی استفاده کنید:

در این مرحله به کمی اطلاعات فنی برای بازیابی کارت حافظه یا پاک کردن داده‌های روی آن نیاز دارید. برخی موارد مشکل عدم شناسایی کارت حافظه ممکن است ریشه نرم‌افزاری داشته باشد. در این مرحله به یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ نیاز دارید.

۱-اطمینان حاصل کنید که حالت اتصال MSC (Mass storage mode) را ذخیره کرده باشید. نباید گزینه MTP (Media transfer mode) را انتخاب کرده باشید.

۲-اکنون ویندوز اکسپلورر را روی کامپیوتر باز کرده روی درایور مربوط به کارت حافظه (رم) کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در ادامه به زبانه Tools رفته و گزینه Error Checking را انتخاب کنیدد.

۳-کمی صبر کنید تا فرآیند اسکن کارت حافظه (رم) تکمیل شود. در این مرحله کامپیوتر سعی می‌کند خطاهای کارت حافظه را برطرف کرده و مشکلاتی که باعث خرابی شده است را برطرف کند.

 

گوشی را به لحاظ سخت‌افزاری بررسی کنید:

تنها راه برای پیدا کردن مشکلات سخت‌افزاری شکاف کارت حافظه باز کردن و بررسی پین کانکتورهای و تعمیر کردن آن‌ها است. برای یک کاربر غیر حرفه‌ای این کار کمی سخت است، بر همین اساس پیشنهاد می‌کنیم اینکار را به یک تعمیرکار بسپارید.

 

 

 فراموش نکنید برخی موارد شما کارت‌های حافظه جعلی را به اسم کارت‌های واقعی خریداری می‌کنید که این کارت‌ها به فاصله کوتاهی خراب می‌شوند.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
برچسب ها : ,,