رفع مشکلات اجرایی و عملکردی گوگل پلی استور

  • نویسنده : مدیر سایت
  • بازدید: 477
  • به روزرسانی :

رفع مشکلات اجرایی و عملکردی گوگل پلی استور

 

گوگل پلی استور یا همان “Google Play Store” بهترین و قابل اعتمادترین مکان مجازی است که با استفاده از آن می‌توانید نسبت به دانلود اپلیکیشن‌های اندرویدی مورد نظرتان اقدام کنید.

در این مقاله قصد داریم که روش‌های رفع مشکلات اجرایی و عملکردی سرویس گوگل پلی استور را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

 

قدم اول: تنظیمات تاریخ و زمان دستگاه خود را بررسی کنید

سرویس گوگل پلی استور به شکل کاملا متقابلی با تاریخ و زمان در ارتباط است. به بیان دیگر گوگل پلی استور دائما در حال بررسی وضعیت زمانی دستگاهتان است و چنانچه نتواند به تنظیمات بخش تاریخ و زمان دستگاهتان دسترسی پیدا کند، اجازه استفاده از سرویس‌های خود را به کاربر نخواهد داد.

 

 

قدم دوم: حافظه کش (Cache) سرویس گوگل پلی استور دستگاه را پاک‌سازی کنید.

در برخی از شرایط مشکل ایجاد شده در عملکرد سرویس گوگل پلی با حافظه کش آن ارتباط مستقیمی دارد و حذف یا پا‌ک‌سازی حافظه کش اپلیکیشن منجر به رفع مشکل ایجاد شده می‌شود.

 

 

قدم سوم: داده‌های سرویس گوگل پلی استور را پاک‌سازی کنید.

اگر مشکلات عملکردی سرویس گوگل پلی استور دستگاه اندرویدیتان همچنان ادامه پیدا کرد توصیه می‌کنیم که علاوه بر حافظه کش دستگاه، داده‌های ذخیره شده در آن را نیز پاک‌سازی نمایید.

 

 

قدم چهارم:گوگل پلی استور دستگاه و سرویس‌های آن را به روز نمایید.

این احتمال وجود دارد که مشکلات اجرایی و عملکردی ایجاد شده در سرویس گوگل پلی استور دستگاهتان با به روز نبودن آن ارتباط داشته باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم که همواره از جدیدترین نسخه گوگل پلی استور استفاده کنید.

 

قدم پنجم: اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های “غیرقابل اجرا” یا “Disabled” دستگاه را بررسی کنید.

بسیاری از اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی دستگاه‌های هوشمند موبایلی به منظور عملکرد صحیح و بدون مشکل نیازمند برقراری ارتباط با سایر اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های کاربردی هستند.

 

قدم ششم: از VPN استفاده نکنید.

در برخی از شرایط مشاهده شده که استفاده از VPN منجر به بروز اختلال در عملکرد سرویس گوگل پلی استور دستگاه‌های اندرویدی می‌شود.

 

 

قدم هفتم: قابلیت دانلود (Downloads) دستگاه خود را فعال کنید.

این احتمال وجود دارد که سرویس دانلود دستگاه اندرویدی شما در لیست اپلیکیشن‌های “غیرقابل اجرا” یا “Disabled” قرار داشته باشد و بدین صورت گوگل پلی استور دستگاه نتواند نسبت به دانلود اپلیکیشن‌های مورد نظرتان اقدام کند.

 

قدم یازدهم: دستگاه اندرویدی خود را فکتوری ریست کنید.

اگر با انجام تمام موارد فوق مشکل عملکردی سرویس گوگل پلی دستگاهتان برطرف نشد، توصیه می‌کنیم که دستگاه را فکتوری ریست (Factory Reset) کنید. این عمل باعث می‌شود که تنظیمات دستگاه به وضعیت اولیه کارخانه بازگردانده شود.

 

 

بدون تردید با انجام موارد و موضوعاتی که در این مقاله به شرح آن‌ها پرداختیم، مشکل اجرایی و عملکردی سرویس گوگل پلی دستگاه اندرویدی شما برطرف می‌شود.

با این حال اگر مشکل مورد نظرتان برطرف نشد و یا طی انجام هر یک از مراحل شرح داده شده سوالی در ذهنتان ایجاد شد، می‌توانید از طریق شماره‌های ضمیمه شده با کارشناسان topgsm تماس حاصل کرده و از آن‌ها یاری بخواهید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
برچسب ها : ,,