محدود کردن اینستاگرام تایید شد

  • نویسنده : محمدرضا شاه مسعودی
  • بازدید: 426
  • به روزرسانی :

محدود کردن اینستاگرام تایید شد

 

محدود کردن اینستاگرام تایید شد

 

یکی از طراحان طرح مجلس برای اینترنت گفت: فیلترینگی در کار نیست؛ محدودیت پهنای باند هست

سید عباس مرادی یکی از طراحان طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» تایید کرد که با اجرای این طرح، «قطعا محدودیت پهنای باند برای اینستاگرام اعمال می‌شود»
سید عباس مرادی در برنامه جهان آرا گفت: بهترین نقطه برای حکمرانی در فضای مجازی، همین جایی است که طرح صیانت قرار است وارد شود، یعنی خدمات پایه کاربردی باید فضای رقابتی ایجاد کنیم، با مزیت رقابتی که برای کاربر قابل لمس باشد.

فعلا هیچ مشابه داخلی اینستاگرام نداریم. هدف طرح صیانت این است که پلتفرمی امن ایجاد شود تا زمینه مهاجرت کاربر ایرانی به نمونه داخلی فراهم شود. مثلا در اینستاگرام پلاس، بانکداری الکترونیکی خواهیم داشت.

او با اشاره به اینکه هدف این طرح کنترل «خدمات پایه کاربردی» در فضای مجازی است، افزود: رویکرد طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی»، بومی ‌سازی و داخلی ‌سازی نیست، چرا که اگر نمونه‌ های خارجی هم قوانین ما را بپذیرند، همان تسهیلات نمونه‌ های داخلی را دریافت می‌کنند و از فعالیت آنها جلوگیری نمی‌شود. فیلترینگی در کار نیست ولی قطعا محدودیت هست مثلا محدودیت پهنای باند برای اینستاگرام.

 

تخفیف‌های مالیاتی برای انجام تبلیغات در اینستاگرام ایرانی در نظر گرفته خواهد شد، ولی این تخفیف برای اینستاگرام آمریکایی نخواهد بود. به میزان مهاجرت مردم به نمونه‌های داخلی، برای اپلیکیشن‌های خارجی محدودیت پهنای باند در نظر گرفته می‌شود.

 

محدود کردن اینستاگرام تایید شد

 

لازم به ذکر است که طرح محدودسازی اینترنت که با عنوان طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی»، به شکل غیرعلنی در مجلس شورای اسلامی تدوین و تصویب شده است، پس از بررسی در کمیسیون فرهنگی، بدون رای ‌گیری در صحن علنی مجلس و فقط با تایید شورای نگهبان به اجرا گذاشته شود

 

فیلترکننده های سرویس‌های اینترنتی اجتماعی داخلی طراحان طرح صیانت هستند!

محمد کشوری، کارشناس فضای مجازی و مخالف طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در برنامه جهان آرا: بررسی موضوعات بر اساس اصل ۸۵ مربوط به مباحث ضروری است.

اینکه گفته می‌شود شاید طرح نهایی با پیش نویس خیلی تفاوت داشته باشد، نشان می‌دهد این پیش نویس خیلی ایراد دارد.

 توضیحات مدافعان طرح صیانت، من را یاد صنعت خودروسازی ایران می‌اندازد.

افرادی در وزارت ارشاد دهه ۸۰ سرویس‌های اینترنتی اجتماعی داخلی را فیلتر کردند و از بین بردند و برخی از همان ها طراح طرح صیانت هم هستند.

محدود کردن اینستاگرام تایید شد

جزییات بلایی که قرار است بر سر کاربران ایرانی اینستاگرام بیاید!

 کشوری، کارشناس فضای مجازی و مخالف طرح صیانت ادامه داد: محدودیت ترافیک، یعنی پهنای باند اینستاگرام را آنقدر پایین بیاورند تا مردم ناامید شوند، مثل وایبر.

تجربه‌های قبلی مثل روبیکا موفق نبودند، چه تضمینی برای موفقیت نمونه‌هایی مثل اینستاگرام پلاس وجود دارد؟

سوال این است که کاربر ایرانی چرا باید اینستاگرام را رها کند؟

 در پیش نویس طرح صیانت آمده ۴ ماه مهلت برای اپلیکیشن‌های خارجی به منظور پذیرش تعهدات، زمان هست، اگر نپذیرفتند، ۴ ماه مهلت برای مسدودیت داده شده ولی از همان زمان بحث محدودیت پهنای باند وجود دارد.

یکی از ایرادات اصلی این طرح، تعلیق به امر محال است.

 

بروزترین اخبار در top-gsm.ir

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
برچسب ها : ,, , , ,