مشکل از کار افتادن تاچ گوشی های سامسونگ

نویسنده: مهرداد روشن ضمیر
بازدید: 1581 نفر
به روز رسانی:

مشکل از کار افتادن تاچ گوشی های سامسونگ

مشکل از کار افتادن تاچ گوشی های سامسونگ

امروزه تقریبا تمامی گوشی ها دارای صفحه نمایش لمسی هستند. از کار افتادن تاچ گوشی و یا کار نکردن قسمتی از تاچ گوشی می تواند مشکل بزرگی باشد زیرا در اینصورت گوشی عملا غیر قابل استفاده خواهد شد. دلایل خرابی تاچ گوشی می تواند از یک برنامه مخرب، در هنگام آپدیت گوشی و یا آسیب های فیزیکی وارد بر آن باشد.

گر از کار افتادن تاچ گوشی اندروید به دلایل نامعلوم به وجود آمده باشد

در صورتی صفحه لمسی گوشی شما آسیب فیزیکی ندیده و به صورت ناگهانی از کار افتاده باشد، احتمالا به دلایل نرم افزاری بوده و با روشهای زیر می توانید آن را برطرف نمایید:

۱- ری استارت کردن گوشی.

اگر گوشی شما آسیب فیزیکی ندیده باشد، ۸۰ درصد مشکل خرابی تاچ گوشی با یک ری استارت ساده برطرف خواهد شد. برای این کار فقط کافیست گوشی را خاموش کرده، یک دقیقه منتظر بمانید و سپس آن را روشن کنید. این عمل چرخه قدرت را به گوشی باز می گرداند. اکنون ببینید که مشکل از کار افتادن تاچ گوشی برطرف شده است وگرنه راهکارهای بعدی را امتحان کنید.

 راه حل اساسی سه مدل صفحه تصویر برای گوشی های سامسونگ در بازار قطعات وجود دارد.

1.صفحه تصویرهای شرکتی :

که تنها یک آی سی بر روی فلت تاچ آنها قرار دارد و بالاترین کیفیت و قیمت را دارند .

2.صفحه تصویرهای آی سی دار:

یعنی بجز آسی که بر روی فلت تاچ هست آی سی دیگریبر روی فلت تصویر هست; این مدل ال سی دی ها متآسفانه در هنگام باز کردن قفلFRP توسط COMBINATION رام کامبینیشن در اکثر اوقات تاچ را شناسایی نمیکند.

و در این مرحله تاچ دستگاه از کار میوفتد و ما نمیتوانیم یو اس بی دیباگ را فعال کنیم و با تعویض رام کامبینیشن به رام رسمی دوباره تاچ راه اندازی میشود .

3. ال سی دی های TFT :

این مدل ال سی دی ها تصویر بسیار ضعیف و تاچ بسیار کندی دارندو در اکثر اوقات بعد از مدتی تاچ آنها دچار مشکل میشود ومانند نوع دوم  در منوی رام کامبینیشن در اکثر موارد عمل نمیکند.

مشکل از کار افتادن تاچ گوشی های سامسونگ

همچنین شما میتوانید آموزش ساخت فایل های adb enabled را در اینجا ببینید


نظرتان را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *