معرفی انواع ریکاوری ها و آموزش نصب آنها

نویسنده: فرهاد یوسفی
بازدید: 1441 نفر
به روز رسانی:

معرفی ریکاوری ها و آموزش نصب

معرفی ریکاوری ها و آموزش نصب آنها بر روی گوشی های اندروید

ریکاوری یا همان Recovery چیست ؟

معرفی ریکاوری ها و آموزش نصب ریکاوری در اندروید بخش بسیار بسیار مهمی در سیستم عامل هست که کارایی مشابه محیط Dos در ویندوز کامپیوترها دارد . Backup گرفتن از گوشی و Restore کردن آن و همچنین ریست کلی و جزئی گوشی به تنظیمات اولیه و پاک کردن حافظه کش دستگاه و مهم تر از همه نصب رام های کاستوم از جمله ویژگی های Recovery در اندروید هست .

به طور پیشفرض سیستم عامل Android دارای قسمت Recovery است . اما امکانات کم آن باعث میشود که همیشه کاربران از کاستوم ریکاوی ها استفاده کنند .

  • معرفی ریکاوری ها و آموزش نصب
  • تمام کاستوم ریکاوری های اندروید بر پایه ۳ ریکاوری هستند که عبارتند از : CWM – TWRP – ۴EXT

معرفی ریکاوری ها و آموزش نصب

CWM

یکی از معروف ترین و قدیمی ترین ریکاوری ها برای اندروید که ریکاوری های زیادی بر پایه CWM ساخته شده است …

CWM مخفف عبارت ClockworkMod هست . استایل ۵ و ۶ این ریکاوری جز آخرین آپدیت های این ریکاوری هست . ریکاوری معروف Philz هم بر پایه CWM ساخته شده است . ورژن های اولیه این ریکاوری Touch نبوده ولی ریکاوری Philz و ورژن های اخیر CWM نیز از قابلیت Touch بهره میبرند . ریکاوری Philz را میتوان کاستوم سازی کرد و مثلا اندازه نوشته ها در ریکاوری و یا رنگ پس زمینه و … را عوض کرد . برنامه اختصاصی Rom Manager برای ریکاوری های CWM طراحی شده و یکی از بهترین برنامه ها برای اندروید هست که میتوانید با آن برنامه :

ریکاوری فلش کنید
ریکاوری را آپدیت کنید
فایل های Zip مثل رام , تم و یا کرنل را فلش کنید
Backup بگیرید
Restore کنید
و ….

معرفی ریکاوری ها و آموزش نصب

TWRP

ریکاوری فوق کاربردی و لمسی برای گوشی های اندروید که طرفداران زیادی را دارد … راحتی کار با TWRP از بهترین مزایای آن است .

TWRP مخفف عبارت Team Win Recovery Project هست . TWRP دارای تم هست و میتوان استایل ریکاوری را به دلخواه تنظیم کرد !

 

۴EXT

یکی از بهترین ریکاوری ها که طرفداران زیادی در گوشی های HTC دارد . این ریکاوری با قابلیت جا به جایی آسان بین پارتیشن های ext3 و ext4 و قابلیت کلیدی Smare Flash در تب Tools که باعث میشود با چشم پوشی از ورژن فعلی فیرم ور گوشی , رام های با Firmware بالاتر را نصب کنید , به یکی از بهترین و کاربردی ترین ریکاوری ها برای گوشی های HTC تبدیل شده .

این ریکاوری نیز دارای ۲ برنامه اختصاصی با نام های ۴EXT Recovery Updater  و  ۴EXT Recovery Control است .

نرم افزار اولی برای دریافت آخرین آپدیت ریکاوری و نصب آن بر روی گوشی استفاده میشود و نرم افزار دومی برای کنترل کردن ریکاوری از طریق گوشی به کار میرود .

نکته : هر کدام از این ریکاوری ها کاربرد های جالب و منحصر به فردی دارند که واقعا نمیتوان گفت کدام ریکاوری برتر است !! پس شما هم سعی کنید ریکاوری خود را بر اساس گفته های کوکر های معروف که بهترین نتیجه را برای نصب رام بر روی گوشی مورد نظر میده , نصب کنید .

توجه : بعضی از رام های اندروید بر روی بعضی از ریکاوری ها نصب نمیشوند . در این صورت ریکاوری خود را تعویض کنید تا به نتیجه مطلوب خود برسید .

آموزش نصب ریکاوری بر روی گوشی های اندروید

آموزش فلش کردن ریکاوری در گوشی های مختلف ( شرکت های مختلف ) متفاوت هست … ما در این پست جامع سعی کردیم آموزش نصب ریکاوری بر روی تمامی گوشی های اندرویدی را برای شما عزیزان لیست کنیم .

مطابق با برند و شرکت گوشی خود به یکی از لینک های زیر مراجعه کنید :

  • نصب و فلش کردن Recovery در گوشی های HTC شیوه های مختلفی دارد ! اما ما بهترین روش برای نصب Recovery در گوشی های HTC را انتخاب کردیم که به طور ۱۰۰% تست شده است و بر روی تمامی گوشی های HTC نیز کار خواهد کرد .

آمزش نصب ریکاوری بر روی گوشیهای HTC

  • نصب و فلش کردن Recovery در گوشی های samsung شیوه های مختلفی دارد ! اما ما بهترین روش برای نصب Recovery در گوشی های samsung را انتخاب کردیم که به طور ۱۰۰% تست شده است و بر روی تمامی گوشی های samsung نیز کار خواهد کرد .

آموزش نصب ریکاوری بر روی گوشیهای samsung

  • نصب و فلش کردن Recovery در گوشی های nexus شیوه های مختلفی دارد ! اما ما بهترین روش برای نصب Recovery در گوشی های nexus را انتخاب کردیم که به طور ۱۰۰% تست شده است و بر روی تمامی گوشی های nexus نیز کار خواهد کرد .

آموزش نصب ریکاوری بر روی گوشیهای NEXUS

 

TOP-GSM.IR


نظرتان را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *