پاکت های کاغذی گوگل، دسترسی به گوشی موبایل را مدیریت می کنند

نویسنده: رضا امیرخانی
بازدید: 1658 نفر
به روز رسانی:
گوگل علاوه بر اپلیکیشن های محدودکننده ی استفاده از موبایل، پاکت کاغذی را طراحی کرده است که گوشی هوشمند را مهروموم و استفاده از آن را محدود می کند.
گوگل در جدیدترین ایده ی خود برای مدیریت مدت زمان استفاده از گوشی هوشمند ، اپلیکیشن و پاکت کاغذی را طراحی کرده است که تنها امکان تماس گرفتن یا پاسخ دهی به تماس ها را امکان پذیر می کند. درست کردن پاکت کاغذی به راحتی توسط کاربر امکان پذیر است و با استفاده از آن، گوشی هوشمند تنها قابلیت شماره گیری و پاسخ دادن به تماس ها را خواهد داشت. درحال حاضر این امکان تنها برای گوشی های پیکسل 3a گوگل ارائه شده است؛ برای استفاده از این ویژگی جدید باید اپلیکیشنی به نام Envelope را از پلی استور گوگل دانلود کنید، همچنین می توانید فایل پی دی اف پاکت را دانلود کرده و با پرینت کردن و تا زدن از روی الگو، پاکت را به شکلی که در تصویر مشاهده می کنید بسازید.

اگر قصد دارید در طول روز مدت زمانی از گوشی هوشمند خود فاصله بگیرید کافی است اپلیکیشن Envelope را باز کنید، گوشی گوگل پیکسل 3a خود را در پاکت کاغذی قرار دهید و در پاکت را ببندید. بعد از مهروموم شدن گوشی در پاکت، تنها می توانید شماره تلفن های موجود در گوشی را شماره گیری کنید، از شماره گیری سریع استفاده کنید یا ساعت را با چشمک زدن شماره ها روی صفحه ی موبایل بخوانید.

ایده ی مهروموم کردن گوشی در پاکت های مخصوص در برخی کنسرت ها نیز استفاده می شود؛ به این صورت که شرکت کنندگان در کنسرت باید گوشی خود را در پاکت های مخصوص قرار دهند تا هم در طول کنسرت با عکاسی یا فیلم گرفتن مشغول نشوند و هم خوانندگان و سایر اعضای گروه موسیقی تمرکز بیشتری روی کار خود داشته باشند. بنابراین این ایده برای افرادی که می خواهند مدتی از گوشی هوشمند خود فاصله بگیرند بسیار مناسب و کارآمد به نظر می رسد. گوگل همچنین پیشنهاد می کند که بعد از قرار دادن گوشی در پاکت، در آن را با چسب محکم کنید؛ انجام این کار باعث می شود برای هر بار برای بازکردن پاکت مجبور به پاره کردن آن شوید و درنتیجه کم تر سراغ گوشی خود بروید.

گوگل اپلیکیشن متن باز Envelope را روی گیت هاب قرار داده است؛ بنابراین اگر می خواهید اپلیکیشن را به دلخواه خود تغییر دهید تا به عنوان مثال زمانی که گوشی داخل پاکت است بتوانید از دوربین نیز استفاده کنید، تنها کافی است آن را به سلیقه ی خود تغییر دهید. البته برای انجام این کار باید از پی دی اف هایی برای ساختن پاکت کاغذی استفاده کنید که الگوی دوربین پشت یا جلوی موبایل نیز روی آن طراحی شده باشد.

گوگل برای کنترل میزان استفاده از گوشی موبایل ، اپلیکیشن اندرویدی دیگری به نام Activity Bubbles را طراحی کرده است که با هر بار استفاده کردن از موبایل، حبابی روی صفحه تشکیل می شود و هر قدر کاربر بیشتر با گوشی کار کند، اندازه ی حباب نیز بزرگ تر می شود. اگر صفحه ی اصلی گوشی پوشیده از حباب شود، علامتی روی صفحه ظاهر می شود که به کاربر می گوید از گوشی خود بیش از اندازه استفاده کرده است.

اگر می خواهید مدت زمان استفاده از گوشی را با اعداد بزرگ تماشا کنید، از والپیپر زنده ی اندرویدی گوگل به نام Screen Stopwatch استفاده کنید. این تصویر پیش زمینه با هربار باز شدن قفل موبایل شروع به شمارش می کند و مدت زمانی که مشغول استفاده از گوشی بوده اید را با اعداد بزرگ نشان می دهد.

گوگل برای مدیریت مدت زمان استفاده از گوشی موبایل راه های دیگری نیز ارائه داده است که اپلیکیشن آن ها از پلی استور گوگل قابل دانلود است. با استفاده از این اپلیکیشن ها می توانید آمار متفاوتی از جمله تعداد دفعات باز شدن قفل گوشی در طول روز و… را مشاهده کنید.

نویسنده: رضا امیرخانی

نظرتان را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *