چگونه باتری معیوب را تشخیص دهیم ؟!

نویسنده: saeid.agharazi
بازدید: 1202 نفر
به روز رسانی:

چگونه باتری معیوب را تشخیص دهیم ؟!

باتری تلفن همراه از جمله قسمت های مهمی در یک تلفن میباشد که از ابتدای عمر یک تلفن همراه همواره هر روز در حال استفاده میباشد.
از آنجایی که قسمت باتری در طول چرخه عمر آن مرتبا پر و خالی میشود طبیعتا زودتر دچار آسیب میشود و بسیاری از کاربران را دچار نگرانی میکند در این مطلب و در اپل استور نکاتی را به شما میگوییم که با دانستن آن متوجه بشوید باتری تلفن همراهتان معیوب است.

?اگر تلفن همراه شما به طور ناگهانی خاموش شده و دیگر شارژ نمیشود به احتمال زیاد مشکل از باتری آن بوده و باید توسط تعمیرکار بررسی و در صورت تشخیص عیب باتری ،باتری آن تعویض شود.

?اگر باتری تلفن همراهتان به طور ناگهانی درصد آن افت کرده و به عنوان مثال از ۱۰۰ درصد به ۶۰ درصد یا به ۴۰ درصد به طور ناگهانی کم میشود قطعا باتری تلفن همراهتان دچار مشکل جدی میباشد و باید باتری با نمونه ای جدید تعویض شود

?اگر تلفن همراه شما بسیار دیر شارژ میشود یا شارژ شدن آن بیشتر از مدت مشخص شده شارژ میشود و از عمر باتری تلفنتان ۱ سال میگذرد باید نسبت به باتری آن مشکوک شوید البته احتمالات دیگری نیز وجود دارد که باید قبل از مشکوک شدن به باتری آن را بررسی کنید کابل و شارژر دستگاه نیز میتواند باعث دیر شارژ شدن تلفن شود

?اگر تلفن همراهتان دارای باتری داخلی بوده و احساس میکنید کمی صفحه نمایش به بیرون برآمده باشد دیگر از تا زمان تعویض باتری استفاده نکنید چرا که باد کردن باتری علاوه بر امکان آتش گرفتن تلفن ،باعث خرابی اجزا داخلی همچون صفحه نمایش میشود. تلفن هایی که قابلیت تعویض باتری دارند ازاین نظر ها بسیار بهتر میباشد چرا که با بیرون زدن درب پشتی تلفن امکان اسیب رسیدن به اجزا داخلی به حداقل میرسد.

تاپ جی اس ام


نظرتان را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *