چگونه بفهمیم در اندروید گوشی ردیابی می شود؟

 • نویسنده : rezvan.gharloghi
 • بازدید: 482
 • به روزرسانی :
ردیابی

چگونه بفهمیم در اندروید گوشی ردیابی می شود؟

در زندگی امروزی بیشتر افراد وقت خود را با گوشی می گذارند اما برای همه آنها حریم خصوصی اهمیت بسیار زیادی دارد.بیشتر این افراد نگران این هستند که نکند توسط شخص دیگر یا اشخاصی گوشی آنها ردیابی میشود یا خیر؟
برای فهمیدن این مطلب با ما همراه باشید.

 

اهمیت حریم خصوصی و معضلی به نام ردیابی گوشی

گوشی های هوشمند امروزی مانند یک کامپیوتر یا لپ تاپ جیبی عمل میکند که در بعضی از آنها فایل های مهمی نگه داری میشود.اما در کل می توان گفت این گوشی ها از امنیت زیادی برخودار هستند و هیچ ردیابی از گوشی های شما صورت نمیگیرد.
هرچقدر سیستم عامل های اندروید پیشرفت میکند،بدافزارها نیز پیشرفت میکند تا بتواند به شکل جدیدی وارد عمل شوند.

 

چگونه بفهمیم گوشی اندروید ما ردیابی می شود؟

برای فهمیدن این موضوع نشانه های این اتفاق را بشناسید.

 • به عملکرد غیرعادی گوشی توجه کنید.
 • مصرف باتری را بررسی کنید.
 • در هنگام مکالمه خود صدای بوق می شنوید.
 • صندوق پیامک های گوشی را بررسی کنید.
 • خاموش و روش های مکرر گوشی
 • مصرف داده گوشی را بررسی کنید.
 • فایل های مشکوک را پیدا کنید.
 • سطح دسترسی های برنامه ها را بررسی کنید.

 

به عملکرد غیرعادی گوشی توجه کنید.

اگر بدافزاری روی گوشی شما نصب باشد، تاثیرش را شاید در عملکرد گوشی نشان دهد.اگر دیدید حافظه گوشی به طور غیرعادی رفتار میکند، این میتواند نشانه ای از رصد کردن گوشی شما باشد.پس روی اتفاقاتی مانند روشن شدن بی دلیل روی گوشی، خاموش شدن یهویی گوشی،تولید صداهای عجیب و …حساس باشید.

 

مصرف باتری را بررسی کنید.

وقتی مدتی از گوشی خود استفاده کنید تا حد زیادی با میزان مصرف روزانه باتری گوشی خود آشنا می شوید.اگر متوجه شدید بی دلیل باتری خالی میکند.( البته اگر مشکل سخت افزاری نداشته باشید) ممکن است این مشکل بخاطر وجود بدافزارهای است که روی گوشی شما نصب شده باشد که مخفیانه از GPS گوشی استفاده میکند، همین مسئله باعث تخلیه سریع باتری گوشی میشود.
یکی از مواردی که باعث میشود باتری سریع خالی شود GPS است.

 

در هنگام مکالمه خود صدای بوق میشنوید.

اگر نگران این هستید که در حین مکالمه خود با دیگران، آیا کسی به مکالمات شما گوش می دهد یا خیر؟
به صداهای غیرعادی که در حین مکالمات خود میشنوید، دقت کنید.اگر به شکل اینترنتی سرعت اتصال درست نباشد ممکن است صدای بوق بشنوید ولی اگر مطمئن هستید که اوضاع کیفیت تماس مشکلی ندارد و صداهای خفیفی در حین تماس به گوش شما می رسد به این مسئله شک کنید شاید شخصی در حال ضبط کردن مکالمه شما به شکل مخفیانه باشد. 

 

 

صندوق پیامک های گوشی را بررسی کنید.

برخی از این نرم افزار ها که روی گوش نصب میشوند.پیام های عجیب و غریبی به شماره های ناشناخته ارسال میکند.این پیام ها معمولا شامل کدها یا علائمی هستند که به این خاطر رمز گذاری شده اند، درحالت عادی قابل خواندن نیستند.پس بهتر است صندوق پیامک های گوشی را نگاه کنید،اگر پیام کوتاهی با چنین مشخصاتی را دیدید احتمال زیادی وجود دارد که گوشی شما تحت ردیابی افراد دیگری باشد.

 

خاموش و روش های مکرر گوشی

ریستارت شدن گوشی های اندروید که نسخه قدیمی دارند،اتفاق عجیبی نیست.اما اگر در نسخه های به روز شده سیستم عامل گوشی خود استفاده میکنید و گوشی خود به خود ریستارت میشود، ممکن است بدافزارهای جاسوسی روی گوش شما نصب شده باشد.
البته توجه داشته باشید که ریستارت شدن گوشی قطعا به خاطر بدافزارهای جاسوسی نیست، می تواند مشکل چیز دیگر باشد.اما به هر حال از بحث ردیابی گوشی چشم پوشی نکنید.

 

مصرف داده گوشی را بررسی کنید.

برای آن که نرم افزارهای جاسوسی بتواند اطلاعات را از گوشی شما به دست آوردند و برای فرد جاسوس ارسال کند و با آن تبادل اطلاعات انجام دهند.این نرم افزارها مصرف اینترنت گوشی را به طور غیرعادی افزایش میدهند.
پس اگر فردی هستید که فیلم را آنلاین نمی بینید یا بازی آنلاین انجام نمیدهید، اما باز هم مصرف اینترنت گوشی شما افزایش دارد، ممکن است این مسئله بخاطر نصب برنامه های جاسوسی که روی گوشی شما نصب شده است.برای فهمیدن این موضوع برنامه های مدیریت مصرف اینترنت زیادی ساخته شده است می توانید از آنها استفاده کنید.

 

 

فایل های مشکوک را پیدا کنید.

هکرها همیشه به دنبال این هستند که روش های جدیدی برای ابزارهای جاسوسی ابداع کند.ممکن است به ذهن شما نرسد اما بعضی از این بدافزارها می توانند از لیست برنامه های گوشی خودشان را پنهان کند. اما برنامه های مدیریت فایل گوشی غالبا می توانند همه برنامه های مخفی را نشان دهند، پس می توانید به برنامه فایل منیجر خود برویدو به دنبال پوشه ها فایل های غیرعادی بگردید.
هم چنین از پوشه های داخل حافظه بفهمید که چه برنامه هایی روی آن نصب شده است.

 

 

سطح دسترسی های برنامه ها را بررسی کنید.

این مورد،موضوع مهم و قابل توجهی است.زمانی که شما هر برنامه ای یا بازی را نصب می کنید، معمولا در همان اجرای اول دسترسی های مختلفی از شما درخواست میکند.بیشتر برنامه های اندروید، دسترسی بخصوص و مهمی به نام Screen overlay را می خواهند.
هکرها از روش جدیدی به نام Simshing استفاده میکند تا با داشتن همین دسترسی به ویژه در برنامه هایی که مشخصات ورود به حساب بانکی خود را وارد کنید، آن را ذخیره میکند و برای هکر می فرستند.هم چنین برنامه های مانند آپ کلونر که برای کلود کردن برنامه ها به کار میرود، بعضی از آنها نیز جعلی هستند و فقط بدافزار جاسوسی به حساب می آیند که اطلاعات شما را سرقت میکند.

 

مشکلات تلفن همراه خود را با مراجعه به سایت top-gsm.ir رفع کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
برچسب ها : ,, ,