راه حلی ساده برای تشخیص کابل شارژ اصل:

نویسنده: رضا رجب دوست
بازدید: 1752 نفر
به روز رسانی:
از نگاه کاربران سطحی‌نگر شارژ شدن تلفن همراه تنها نیاز به پیدا شدن یک کابل شارژ و یا آداپتور دارد؛ اما در واقع شارژ کردن دستگاه خود بدون توجه به نوع کابل شارژ و آداپتور می‌تواند بزرگترین آسیب را تلفن یا تبلت شما وارد کند.کابل‌های شارژ فیک می‌توانند در امر رساندن جریان دچار مشکل شوند و بدین ترتیب سبب از بین رفتن باتری شوند. در این مقاله سعی داریم نکات مربوط به انتخاب کابل شارژ را مطرح کنیم،

 

بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند بر این باورند که استفاده از شارژرها و کابل های ساخته شده توسط شرکت های شخص ثالث هیچ خطری دربر نخواهد داشت، با این حال گاه به گاه ثابت شده که استفاده از شارژرها، باتری ها و کابل های USB تقلبی ممکن است خطرآفرین باشد و گوشی شما را خراب کند.

 

دلایلی که نباید از یک کابل شارژ تقلبی استفاده نکنید:

 • ۱-آسیب باتری یا گوشی
 • ۲-آتش سوزی الکتریکی
 • ۳-خراب شدن و آسیب دیدن کابل به خاطر استاندارد های کیفیتی ضعیف
 • ۴-کابل ها ممکن است شکننده تر باشند و درون دستگاه شما بشکنند
 • ۵-کابل ها ممکن است زیاد از حد داغ شده و منجر به آتش سوزی شوند
 • ۶-ممکن است کابل های تقلبی به خوبی درون آداپتور یا گوشی چفت نشوند.
 • ۷-عدم توانایی در همگام سازی دستگاه شما با کامپیوترتان و …

 

راه حلی ساده برای تشخیص کابل شارژ اصل:

کابل شارژ

کانکتور USB همانطور که در تصویر زیر دیده می شود، سطح پوسته کانکتور کابل USB اصلی دندانه کوچکی دارد. درحالی که پوسته فلزی کانکتور USB تقلبی دارای سطح تخت است.

کانکتور اصلی میکرو USB طول کمتری دارد و به بدنه شارژر نزدیک تر است، درحالی که کابل USB تقلبی کانکتور میکرو USB بزرگتری دارد و فضای بیشتری بین کانکتور و بدنه شارژر وجود دارد که این احتمال شکستن آن را بعد از استفاده مکرر بیشر می کند.

 

 

 

 


کابل شارژ

 

اگر به اتصال های سر کانکتور USB دقیق نگاه کنید متوجه می شوید که اتصالات میکرو USB اصلی به طور دقیق با شکلی شبه ذوزنقه نصب شده است و دارای فاصله های مساوی از هم هستند. درحالی که بر روی کابل USB جعلی، اتصالات میکرو USB نامتقارن کنار هم قرار گرفته اند و شکل مربعی دارند.

 

 

 

 


کابل شارژ

 

نماد USB که روی بدنه کانکتور میکرو USB ترسیم شده است همانطور که در تصویر می بینید متفاوت است. اتصال کابل USB اصلی نماد لیزری کمرنگ دارد در حالی که در شارژر تقلبی این نماد رنگ تیره تری دارد.

 

 

 

 

ما به شما پیشنهاد میکنیم مقاله آشنایی با وب سرور آپاچی را در وب سایت ما بخوانید.


نظرتان را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. علیرضا
  مهمان

  بسیار مفید وعالی تشکر