HTML چیست ؟

نویسنده: رضا رجب دوست
بازدید: 998 نفر
به روز رسانی:

عبارت HTML ( اچ تی ام ال ) مخفف Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است. Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و کليه کدهای صفحه اعم از طرف سرور و طرف مشتری در نهايت به کدهای HTML تبديل شده و توسط مرورگر نمايش داده می شوند.

به عبارت دیگر مرورگر ها هیچکدام از کدها و کنترل های سمت سرور همچون کدهای asp و php را نمیشناسند و کد قابل فهم برای آنها اچ تی ام ال می باشد.

 

تاریخچه
اقای Tim berners lee در ۸ جولای ۱۹۵۵ در انگلستان به دنیا اومد ایشون در سال ۱۹۸۹ ایده اولیه شبکه جهانی وب رو به دنیا معرفی کرد هدف ایشون از این کار این بود که دانشمندان بتونند نتایج علمی تحقیقات خودشون رو با یکدیگر به اشتراک بگذارند ایشون بر اساس زبانی تحت عنوان SGML زبان html رو پایه ریزی کرد و نتیجه این شد که در سال ۱۹۹۱ زبان hyper text markup language که مخفف html رو به دنیا معرفی کرد.

 

ﺑﺮاي ﺷﺮوع ﮐﺎر ﺑﺎ HTML ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﭼﯿﺰﻫﺎﯾﯽ ﻧﯿﺎز دارﯾﺪ:

۱- ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﯾﮏ وﯾﺮاﯾﺸﮕﺮ ﻣﺘﻦ ﻧﯿﺎز دارﯾﺪ. در وﯾﻨﺪوز ﺷﻤﺎ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﯿﺪ از ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ Notepad اﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﯿﺪ.

۲- ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﯾﮏ ﻣﺮورﮔﺮ وب ﺑﻪ اﻧﺘﺨﺎب ﺧﻮد ﻧﯿﺎز دارﯾﺪ .ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﯿﺪ.

۳- ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﺟﺎﯾﯽ ﺑﺮاي ذﺧﯿﺮه ﮐﺮدن ﻣﺘﻦ ﺧﻮد دارﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺟﺎﯾﯽ روي ﻫﺎرد دﯾﺴﮏ ﺷﻤﺎ، ﯾﮏ ﻓﻼﭘﯽ دﯾﺴﮏ ﯾﺎ ﯾﮏ ﺳﺮور ﺑﺎﺷﺪ.

 

در يک صفحه HTML می توان انواع عناصر از قبيل متن ، تيتر ، عکس ، جدول  و … را قرار داد ، که برای هر عنصر بايد از تگ مربوط به آن استفاده کرد . صفحات HTML فقط از کد ها که به صورت متن هستند تشکيل شده اند. بدین معنا که برای تصویر کد مربوط به تمایش تصویر و جدول و … کدهای اچ تی ام ال مربوط به هر یک را باید نوشت و مرورگر با رسیدن به این کد ها و تگ ها ، المنت های مرتبط با آن را نمایش می دهد.

 

ما به شما پیشنهاد میکنیم مقاله جاوا چیست را در وب سایت ما بخوانید.


نظرتان را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *