معرفی گوشی های اپراتوری و متفرقه

نویسنده: رضا رجب دوست
بازدید: 3721 نفر
به روز رسانی:

معرفی گوشی های اپراتوری و متفرقه

معرفی گوشی های اپراتوری و متفرقه

افراد مختلف امروزه از دستگاه های قابل حمل مختلفی استفاده می کنند که هرکدام از آنها می تواند از سیم کارت های مختلفی پشتیبانی کند. اما اپراتورهای مختلف همچنان علاقمند هستند که با استفاده از این موقعیت تعداد کاربران خود را افزایش دهند. این امر موجب شده است که این اپراتور ها T-Mobile و Sprint گوشی هایی هم در اختیار کاربر قرار دهند که فقط با سیم کارت آن اپراتور قابل استفاده هست و سیم اپراتور دیگه ای رو قبول نمیکنند.

 

خب حالا چگونه بفهمیم گوشی خریداری شما ما از گوشی های اپراتی و سفارشی هست یا گوشی معمولی :

 

خب یکی از این راه ها لوگوی سامسونگ هستش که با روشن شدن گوشی مشاهده میکنید مثلا ممکنه با ارم T-Mobile یا یک ارم چینی بالا بیاد گوشی. روش دیگ اینه ک گوشی رو به دانلودینگ ببرید و مدل گوشی رو از اونجا مشاهده کنید. ممکنه گوشی شما روی درب پشت گوشی یا توی تنظیمات گوشی به عنوان مثال مدل رو زده باشه G935F ولی این دلیل نیست ک گوشی سری F هست و اپراتوری نیست. حالا گوشی رو به دانلودینگ میبرید و مدل توی دانلودینگ زده شده G935U یا G935P خب این مدل ها برای گوشی های اپراتوری هستن.

معرف گوشی های اپراتوری و متفرقه

مثال دیگه اینکه تو گوشی زده شده A510F ولی دانلودینگ A5108 . این گوشی سفارش چین هست و شما نمیتوانید رام اصلی A510F را نصب کنید. در برخی از اپراتوری ها مثل CHM (China Mobile) مشکلی در آنتن سیم کارت و … پیش نخواهد آمد اما برخی مدل ها مثل T-Mobile , Sprint احتمال دارد مشکل ساز شود. در صورتی که بخواهید رام مدل درج شده در About نصب کنید باید از رام های کوک شده (غیررسمی) استفاده کنید.( فایل های کوک شده داخل رام موجود هستن). حتما قبل از فش این مدل گوشی ها از رام فعلی گوشی خودتون بکاپ TWRP بگیرید که در صورت مشکل بتونید برگردونید

 

مشکلاتی که بعد از فلش این مدل گوشی ها پیش می آید :

  • حذف شدن زبان فارسی از منوی گوشی
  • حذف برنامه های گوگل پلی
  • مشکل کار نکردن کدهای ussd
  • خارج شدن از لوگوی اصلی سامسونگ
  • قفل شدن شبکه گوشی
  • زیاد شدن برنامه های اضافه در گوشی
  • مشکلات شبکه ۳G و ۴G

توجه : سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال نصب این رام ها که در سایت موجود هستن ندارد لذا تمام عواقب نصب این رام ها به عهده خودتان است.


نظرتان را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *