حافظه های UFS چیست؟

نویسنده: Behzad GSM
بازدید: 3443 نفر
به روز رسانی:

حافظه های UFS چیست؟

حافظه‌ی UFS سامسونگ چیست و چه نقشی در آینده‌ی تلفن‌های هوشمند دارد؟

 

حافظه های UFS چیست؟

قابلیت های حافظه های UFS :

  • حافظه جانبی بسیار سریع‌تر

  • کارت‌های حافظه UFS مصرف باتری کمتری دارند

  • حافظه‌‌ی یکپارچه برای ذخیره‌سازی اپلیکیشن‌ها

 

تکنولوژی‌های حافظه‌ همچون eMMC 5.1 و ePOP که به ترتیب برای کارت‌های حافظه مولتی‌مدیا و  ترکیب این کارت‌ها با حافظه‌های NAND شناخته می‌شوند.

اما سامسونگ با معرفی و تولید این نوع از حافظه های UFS به میدان رقابت بازگشت و پیشگام بود. این تکنولوژی، امکان انتقال اطلاعات در سرعت بالاتر از حافظه‌های فعلی را فراهم می‌آورد.

حافظه‌های UFS که در واقع جایگزین eMMC محسوب می‌شوند، سعی می‌کند قابلیت‌های حافظه‌های SSD را در مصرف پایین‌تر ارائه کند

این تراشه‌ها حاوی کنترلرها و حافظه فلش NAND (تکنولوژی حافظه‌های فلش که یکی از قابلیت‌های آن کاهش مصرف انرژی در این نوع حافظه‌هاست) بوده و برای محصولات کوچک و قابل حمل بهینه شده‌اند. به گفته سامسونگ، این محصولات از کاربری SATA که در PCها به کار می‌رود و همچنین مصرف پایین حافظه‌های سریع eMMC بهره می‌برند.

با توجه به اینکه سامسونگ گفته که سرعت خواندن و نوشتن این حافظه ها از Emmc بسیار بیشتر است در نتیجه درسرعت پردازش و عملکرد هم تاثیر به سزایی دارد.

حافظه های UFS چیست؟

و فشار کمتری را روی پردازنده و رم گوشی خواهد امدو در نتیجه مصرف باتری به حداقل خواهد رسید. در این چیپ ها، زمان انتقال اطلاعات نسبت به eMMC تا 50 درصد کاهش داشته است. در زمینه مصرف انرژی، این تراشه‌ها با کاهش 50 درصدی، انرژی کمتری را مصرف می‌کنند که می‌تواند باعث افزایش عمر باتری دستگاه‌ها در هنگام اجرای فرمان‌های پرمصرف همچون پخش ویدیوها باشد.

هم اکنون این حافظه ها در انواع 32GB ، 64GB ، 128GB ، 256GB ، 512GB و 1TB توسط سامسونگ در حال تولید هستند. و میتوان به گلکسی S6,S6 Edge,S7,S7edge, S8,S8Plus , S9, S9 Plus, S10 series استفاده شده است.


نظرتان را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *